Казан арты милли мәгариф белем үзәгендә

25 ноябрь көнне Казан арты милли мәгариф белем үзәге – МБГБУ “Арча 6 нчы номерлы урта гомуми белем мәктәбе”ндә “Казан арты” тарих-этнография музее хезмәткәрләре оештырган “Театр сәнгатен үстерүгә зур өлеш керткән якташларыбыз”, “Әлифба музее ачылуга – 20 ел” дип исемләнгән күргәзмәләр эшли башлады. Музей хезмәткәрләре күргәзмәләр янында кызыклы экскурсияләр оештырдылар. 4 нче сыйныф укучыларының Галиәсгар Камалның “Беренче театр” спектакленнән өзекләр күрсәтүләре үзенә күрә бер яңалык булды. Күргәзмәне укучылар да, укытучылар да, мәктәпкә килгән кунаклар да яратып карадылар. Күргәзмә 28 ноябрьгә кадәр эшләячәк.

Шәфигулла Гарипов