Бәйгегә йомгак ясалды

Утар Аты мәдәният йортында ТАССРның халык, РСФСРның атказанган артисткасы, “Хезмәт батырлыгы өчен” медале белән бүләкләнгән Нәгыймә Таҗдарованың тууына 130 ел тулу уңаеннан Арча районы мәдәният учреждениеләре арасында Нәгыймә Таҗдарова иҗат иткән образларны “Иң яхшы башкаручы” бәйгесенең йомгаклау тантанасы булды. Тамашачыларга Кушлавыч, Утар Аты, Субаш Аты, Түбән Аты, Наласа, Пөшәңгәр, Шушмабаш, Иске Ашыт, Кышкар, Плодосовхоз үзешчәннәре  үзләренең сәхнә осталыкларын күрсәттеләр. Районның мәдәният идарәсе җитәкчесе Рамил Мөхетдинов җиңүчеләргә дипломнар тапшырды.

Кичәгә килүчеләр һәм конкурста катнашучылар “Казан арты” тарих-этнография музееның әдәбият һәм сәнгать бүлеге оештырган “Театр аның төп йорты иде…” күргәзмәсен кызыксынып карадылар.

Гөлсинә Зәкиева фотолары