Башкорт язучысы М.Мәһдиев музеенда булып китте

Башкортстан язучысы Айгиз Баймөхәммәтов М.Мәһдиев музеенда кунакта булып китте. Ул Мөхәммәт аганың әсәрләрен яратып укуын әйтеп, музее белән таныша алуына чиксез рәхмәтләрен белдерде. Айгиз Баймөхәммәтовның әсәрләре бик күп телләргә тәрҗемә ителгән. Ул иң күп укыла торган язучыларның берсе. Музей фондына да «Калдырма, әнкәй!» китабын бүләк итте. М.Мәһдиевнең «Торналар төшкән җирдә» әсәре  башкорт теленә тәрҗемә ителеп, 1997 елда басылып чыга. Кунагыбыз язучының бу китабын күргәч, зур кызыксыну белән карады һәм истәлек китабына үз фикерләрен язып калдырды. Айгиз Баймөхәммәтов белән М.Мәһдиевнең студенты, язучы, Дәүләт Советы депутаты Ркаил Зәйдулла, якташ язучыбыз Рөстәм Галиуллин да бар иде.