Шәхесләр белән бизәлә туган як тарихлары

#АрскКультура
#СоветВетеранов
#РРЦпоподдержкеСОНКО
Бүген “Казан арты” тарих-этнография музее “Туган ягым — яшел бишек ” проекты кысаларында оештырылган “Шәхесләр белән бизәлә туган як тарихлары” исемле күргәзмәне велоэкскурсиядә катнашучы яшьләргә тәкъдим итте. Күргәзмә районыбыз үсешенә зур өлеш керткән, күренекле Арча ягы шәхесләренә багышланган. Велоэскурсиядә катнашучылар , шулай ук оештыручылар күргәзмәне зур кызыксыну белән карадылар.
В рамках проекта « Я здесь живу и край мне этот дорог» сотрудники музея “Казан арты” представили передвижную выставку “Шәхесләр белән бизәлә туган як тарихлары” для участников велоэкскурсии . Ребята познакомились с нашими земляками, представителями различных профессий,которые долгие годы работали на благо своей Родины и достигли больших успехов. Особо радует, что многие из них являются выпускниками средних специальных учебных заведений, расположенных в нашем районе.